MG MG4 vs BMW i4
Met 520 en 521 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Extended Range 77 kWh en de BMW i4 M50 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Extended Range 77 kWh | BMW i4 M50 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 74,4 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 521 km |
| Verbruik (berekend) | 14,3 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 144 kW | 205 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 156 km | ± 204 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,01 | € 4,35 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de BMW i4 M50 voor: 521 versus 520 km, oftewel 1 km (zo'n 0%) verschil.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW i4 M50 beter met 26,8 tegen 35 minuten — 8,2 minuten ofwel ±24% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) tegenover ±204 km (bij de BMW i4 M50) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Extended Range 77 kWh beter met 14,3 tegen 15,5 kWh/100 km — 1,2 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 52,05 verschil.
Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW i4 M50 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De MG MG4 Extended Range 77 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Extended Range 77 kWh en BMW i4 M50.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Extended Range 77 kWh of de BMW i4 M50?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh indicatief ±35 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 144 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Extended Range 77 kWh haalt 520 km WLTP, de BMW i4 M50 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 74,4 kWh over 520 km voor de MG MG4 Extended Range 77 kWh, 81 kWh over 521 km voor de BMW i4 M50. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.