MG MG4 vs Volvo EX30
MG MG4 Comfort 64 kWh of Volvo EX30 Twin Motor Performance: op papier 450 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | Volvo EX30 Twin Motor Performance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 64 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 153 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 167 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 3,98 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 450 km.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volvo EX30 Twin Motor Performance beter met 28,3 tegen 31 minuten — 2,6 minuten ofwel ±8% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 14,2 kWh/100 km; dat scheelt 0,5 kWh/100 km, ruwweg 4%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 21,47 verschil.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Volvo EX30 Twin Motor Performance.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Volvo EX30 Twin Motor Performance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance ±28 minuten (piek 135 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Volvo EX30?
Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 450 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 64 kWh over 450 km voor de Volvo EX30 Twin Motor Performance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.