MG MG4 vs Volvo EX30
MG MG4 Comfort 64 kWh of Volvo EX30 Single Motor Extended Range: op papier 450 en 476 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Volvo EX30 Single Motor Extended Range (compacte SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | Volvo EX30 Single Motor Extended Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 64 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 476 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 13,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 153 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 176 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 3,76 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Volvo EX30 Single Motor Extended Range: 476 tegenover 450 km — een verschil van 26 km (±6%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range aan het langste eind met 28,3 om 31 minuten; dat scheelt 2,6 minuten, ruwweg 8%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±176 km (bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Volvo EX30 Single Motor Extended Range: 13,4 tegenover 13,7 kWh/100 km — een verschil van 0,3 kWh/100 km (±2%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 11,16.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG MG4 Comfort 64 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG MG4 Comfort 64 kWh en Volvo EX30 Single Motor Extended Range.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Volvo EX30 Single Motor Extended Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ±28 minuten (piek 135 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Volvo EX30?
Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 476 km — een verschil van 26 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ongeveer € 3,76, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.