EV-database

MG MG4 vs Toyota bZ4X

De MG MG4 Comfort 64 kWh en de Toyota bZ4X AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 460 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Toyota bZ4X AWD (middelgrote SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhToyota bZ4X AWD
Bruikbare accu61,7 kWh64 kWh
WLTP-bereik450 km460 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,90
AandrijvingRWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Toyota bZ4X AWD voor: 460 versus 450 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Toyota bZ4X AWD aan het langste eind met 28,9 om 31 minuten; dat scheelt 2,1 minuten, ruwweg 7%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Toyota bZ4X AWD ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 13,9 kWh/100 km; dat scheelt 0,2 kWh/100 km, ruwweg 1%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 8,48.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Toyota bZ4X AWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG MG4 Comfort 64 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG MG4 Comfort 64 kWh en Toyota bZ4X AWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Toyota bZ4X AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Toyota bZ4X AWD ±29 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Toyota bZ4X?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 460 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Toyota bZ4X AWD ongeveer € 3,90, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.