EV-database

MG MG4 vs Tesla Model Y

Met 450 en 455 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Comfort 64 kWh en de Tesla Model Y RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) naast de Tesla Model Y RWD (middelgrote SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhTesla Model Y RWD
Bruikbare accu61,7 kWh57,5 kWh
WLTP-bereik450 km455 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km12,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 215 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,54
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Tesla Model Y RWD aan het langste eind met 455 om 450 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y RWD: 22,3 tegenover 31 minuten — een verschil van 8,7 minuten (±28%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±215 km (bij de Tesla Model Y RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Tesla Model Y RWD beter met 12,6 tegen 13,7 kWh/100 km — 1,1 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 45,10 verschil.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model Y RWD de meeste punten. Wie de MG MG4 Comfort 64 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Tesla Model Y RWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Tesla Model Y RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Tesla Model Y RWD ±22 minuten (piek 135 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Tesla Model Y RWD 455 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Tesla Model Y RWD ongeveer € 3,54, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG MG4 en Tesla Model Y?

De 135- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.