EV-database

MG MG4 vs Ford Mustang Mach-E

De MG MG4 Comfort 64 kWh en de Ford Mustang Mach-E Standard Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 470 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Ford Mustang Mach-E Standard Range (middelgrote SUV, 2021) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhFord Mustang Mach-E Standard Range
Bruikbare accu61,7 kWh73 kWh
WLTP-bereik450 km470 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 150 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 4,35
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Ford Mustang Mach-E Standard Range: 470 tegenover 450 km — een verschil van 20 km (±4%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 31 tegenover 33 minuten — een verschil van 2 minuten (±6%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±150 km (bij de Ford Mustang Mach-E Standard Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 1,8 kWh/100 km, ruwweg 12%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 76,47 verschil.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Ford Mustang Mach-E Standard Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Ford Mustang Mach-E Standard Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Ford Mustang Mach-E Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Ford Mustang Mach-E Standard Range ±33 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Ford Mustang Mach-E Standard Range 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Ford Mustang Mach-E Standard Range ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG MG4 en Ford Mustang Mach-E?

De 135- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±33 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.