EV-database

Mercedes-Benz EQS SUV vs Porsche Macan

De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Porsche Macan RWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (640 vs 641 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQS SUV 450+Porsche Macan RWD
Bruikbare accu108,4 kWh95 kWh
WLTP-bereik640 km641 km
Verbruik (berekend)16,9 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 183 km± 282 km
Thuisladen per 100 km€ 4,74€ 4,15
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Macan RWD aan het langste eind met 641 om 640 km; dat scheelt 1 km, ruwweg 0%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan RWD voor: 23,8 versus 36,7 minuten, oftewel 12,9 minuten (zo'n 35%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) tegenover ±282 km (bij de Porsche Macan RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Macan RWD voor: 14,8 versus 16,9 kWh/100 km, oftewel 2,1 kWh/100 km (zo'n 12%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 88,91.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Porsche Macan RWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Porsche Macan RWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Porsche Macan RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Porsche Macan RWD ±24 minuten (piek 200 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQS SUV en de Porsche Macan?

Volgens de WLTP-opgave 640 km tegenover 641 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 108,4 kWh over 640 km voor de Mercedes-Benz EQS SUV 450+, 95 kWh over 641 km voor de Porsche Macan RWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.