EV-database

Mercedes-Benz EQS SUV vs Mercedes-Benz CLA

Met 640 en 792 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ (sedan, 2025) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQS SUV 450+Mercedes-Benz CLA 250+ EQ
Bruikbare accu108,4 kWh85 kWh
WLTP-bereik640 km792 km
Verbruik (berekend)16,9 kWh/100 km10,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 18 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 183 km± 462 km
Thuisladen per 100 km€ 4,74€ 3,01
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ voor: 792 versus 640 km, oftewel 152 km (zo'n 24%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ beter met 18 tegen 36,7 minuten — 18,7 minuten ofwel ±51% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zo'n 183 km bij en bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ongeveer 462 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ voor: 10,7 versus 16,9 kWh/100 km, oftewel 6,2 kWh/100 km (zo'n 37%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 260,62 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Mercedes-Benz CLA 250+ EQ.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ±18 minuten (piek 200 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ haalt 640 km WLTP, de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ 792 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ongeveer € 3,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.