Mercedes-Benz EQS SUV vs Lucid Air
Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of Lucid Air Pure: op papier 640 en 747 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ | Lucid Air Pure |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,4 kWh | 88 kWh |
| WLTP-bereik | 640 km | 747 km |
| Verbruik (berekend) | 16,9 kWh/100 km | 11,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 200 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 183 km | ± 263 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,74 | € 3,30 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Lucid Air Pure voor: 747 versus 640 km, oftewel 107 km (zo'n 17%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lucid Air Pure voor: 29,8 versus 36,7 minuten, oftewel 6,9 minuten (zo'n 19%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) tegenover ±263 km (bij de Lucid Air Pure) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Lucid Air Pure: 11,8 tegenover 16,9 kWh/100 km — een verschil van 5,2 kWh/100 km (±30%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 216,60.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Pure de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Lucid Air Pure.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Lucid Air Pure?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 200 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ haalt 640 km WLTP, de Lucid Air Pure 747 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.