EV-database

Mercedes-Benz EQE SUV vs Porsche Macan

Met 590 en 613 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ en de Porsche Macan 4 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ (middelgrote SUV, 2023) en de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQE SUV 350+Porsche Macan 4
Bruikbare accu90,6 kWh95 kWh
WLTP-bereik590 km613 km
Verbruik (berekend)15,4 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)170 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 172 km± 270 km
Thuisladen per 100 km€ 4,30€ 4,34
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Porsche Macan 4: 613 tegenover 590 km — een verschil van 23 km (±4%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan 4 voor: 23,8 versus 36,1 minuten, oftewel 12,3 minuten (zo'n 34%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±172 km (bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+) tegenover ±270 km (bij de Porsche Macan 4) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ aan het langste eind met 15,4 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 0,1 kWh/100 km, ruwweg 1%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 5,95.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Macan 4 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQE SUV 350+ en Porsche Macan 4.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ of de Porsche Macan 4?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ indicatief ±36 minuten en bij de Porsche Macan 4 ±24 minuten (piek 170 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQE SUV en de Porsche Macan?

Volgens de WLTP-opgave 590 km tegenover 613 km — een verschil van 23 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer € 4,30 en met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 90,6 kWh over 590 km voor de Mercedes-Benz EQE SUV 350+, 95 kWh over 613 km voor de Porsche Macan 4. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.