EV-database

Lucid Air vs Mercedes-Benz CLA

De Lucid Air Pure en de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ zitten qua bereik dicht bij elkaar (747 vs 792 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lucid Air Pure (sedan, 2023) en de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ (sedan, 2025) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLucid Air PureMercedes-Benz CLA 250+ EQ
Bruikbare accu88 kWh85 kWh
WLTP-bereik747 km792 km
Verbruik (berekend)11,8 kWh/100 km10,7 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 18 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 263 km± 462 km
Thuisladen per 100 km€ 3,30€ 3,01
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ aan het langste eind met 792 om 747 km; dat scheelt 45 km, ruwweg 6%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ: 18 tegenover 29,8 minuten — een verschil van 11,8 minuten (±40%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lucid Air Pure zo'n 263 km bij en bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ongeveer 462 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ: 10,7 tegenover 11,8 kWh/100 km — een verschil van 1 kWh/100 km (±9%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 44,02.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ de meeste punten. Wie de Lucid Air Pure overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lucid Air Pure en Mercedes-Benz CLA 250+ EQ.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lucid Air Pure of de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lucid Air Pure indicatief ±30 minuten en bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ±18 minuten (piek 200 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Lucid Air en de Mercedes-Benz CLA?

Volgens de WLTP-opgave 747 km tegenover 792 km — een verschil van 45 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30 en met de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ongeveer € 3,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 88 kWh over 747 km voor de Lucid Air Pure, 85 kWh over 792 km voor de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.