EV-database

Lexus UX vs MG MG4

Met 450 en 450 km WLTP-bereik liggen de Lexus UX 300e en de MG MG4 Comfort 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Lexus UX 300e (compacte SUV, 2023) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLexus UX 300eMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu72,8 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik450 km450 km
Verbruik (berekend)16,2 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)50 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 99 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 48 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 4,53€ 3,84
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 450 km.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 31 versus 98,6 minuten, oftewel 67,7 minuten (zo'n 69%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lexus UX 300e zo'n 48 km bij en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer 153 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 16,2 kWh/100 km, oftewel 2,5 kWh/100 km (zo'n 15%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 103,60.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Lexus UX 300e niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Lexus UX 300e en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lexus UX 300e of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lexus UX 300e indicatief ±99 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 50 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Lexus UX en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 450 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lexus UX 300e ongeveer € 4,53 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 72,8 kWh over 450 km voor de Lexus UX 300e, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.