EV-database

Lexus RZ vs MG MG4

Met 440 en 450 km WLTP-bereik liggen de Lexus RZ 450e en de MG MG4 Comfort 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lexus RZ 450e (middelgrote SUV, 2023) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLexus RZ 450eMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu64 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik440 km450 km
Verbruik (berekend)14,5 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 160 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 4,07€ 3,84
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 450 versus 440 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lexus RZ 450e voor: 28,9 versus 31 minuten, oftewel 2,1 minuten (zo'n 7%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±160 km (bij de Lexus RZ 450e) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 14,5 kWh/100 km; dat scheelt 0,8 kWh/100 km, ruwweg 6%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 35,04 verschil.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Comfort 64 kWh de meeste punten. Wie de Lexus RZ 450e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lexus RZ 450e en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lexus RZ 450e of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lexus RZ 450e indicatief ±29 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 150 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lexus RZ 450e haalt 440 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lexus RZ 450e ongeveer € 4,07 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Lexus RZ en MG MG4?

De 150- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±29 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.