EV-database

Kia EV9 vs Toyota bZ4X

De Kia EV9 AWD en de Toyota bZ4X FWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (505 vs 513 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) en de Toyota bZ4X FWD (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 AWDToyota bZ4X FWD
Bruikbare accu99,8 kWh64 kWh
WLTP-bereik505 km513 km
Verbruik (berekend)19,8 kWh/100 km12,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 165 km± 186 km
Thuisladen per 100 km€ 5,53€ 3,49
AandrijvingAWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Toyota bZ4X FWD: 513 tegenover 505 km — een verschil van 8 km (±2%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Toyota bZ4X FWD aan het langste eind met 28,9 om 32,2 minuten; dat scheelt 3,3 minuten, ruwweg 10%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 AWD zo'n 165 km bij en bij de Toyota bZ4X FWD ongeveer 186 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Toyota bZ4X FWD aan het langste eind met 12,5 om 19,8 kWh/100 km; dat scheelt 7,3 kWh/100 km, ruwweg 37%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 306,04 verschil.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Toyota bZ4X FWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 AWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV9 AWD en Toyota bZ4X FWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 AWD of de Toyota bZ4X FWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 AWD indicatief ±32 minuten en bij de Toyota bZ4X FWD ±29 minuten (piek 210 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de Toyota bZ4X?

Volgens de WLTP-opgave 505 km tegenover 513 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53 en met de Toyota bZ4X FWD ongeveer € 3,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV9 en Toyota bZ4X?

De 210- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±29 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.