EV-database

Kia EV9 vs MG MG4

Kia EV9 AWD of MG MG4 Extended Range 77 kWh: op papier 505 en 520 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) en de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 AWDMG MG4 Extended Range 77 kWh
Bruikbare accu99,8 kWh74,4 kWh
WLTP-bereik505 km520 km
Verbruik (berekend)19,8 kWh/100 km14,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW144 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 165 km± 156 km
Thuisladen per 100 km€ 5,53€ 4,01
AandrijvingAWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de MG MG4 Extended Range 77 kWh: 520 tegenover 505 km — een verschil van 15 km (±3%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Kia EV9 AWD aan het langste eind met 32,2 om 35 minuten; dat scheelt 2,8 minuten, ruwweg 8%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±165 km (bij de Kia EV9 AWD) tegenover ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Extended Range 77 kWh: 14,3 tegenover 19,8 kWh/100 km — een verschil van 5,5 kWh/100 km (±28%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 229,10 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Extended Range 77 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV9 AWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV9 AWD en MG MG4 Extended Range 77 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 AWD of de MG MG4 Extended Range 77 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 AWD indicatief ±32 minuten en bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh ±35 minuten (piek 210 vs 144 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 505 km tegenover 520 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53 en met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV9 en MG MG4?

De 210- en 144-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±35 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.