Kia EV3 vs Porsche Macan
Kia EV3 81 kWh of Porsche Macan 4: op papier 605 en 613 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Kia EV3 81 kWh (compacte SUV, 2024) naast de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Kia EV3 81 kWh | Porsche Macan 4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81,4 kWh | 95 kWh |
| WLTP-bereik | 605 km | 613 km |
| Verbruik (berekend) | 13,5 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 128 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 43 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 147 km | ± 270 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,77 | € 4,34 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Macan 4 voor: 613 versus 605 km, oftewel 8 km (zo'n 1%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Macan 4: 23,8 tegenover 43,1 minuten — een verschil van 19,2 minuten (±45%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV3 81 kWh zo'n 147 km bij en bij de Porsche Macan 4 ongeveer 270 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Kia EV3 81 kWh aan het langste eind met 13,5 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 2 kWh/100 km, ruwweg 13%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 85,81.
Alleen de Kia EV3 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Macan 4 de meeste punten. Wie de Kia EV3 81 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Kia EV3 81 kWh en Porsche Macan 4.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Kia EV3 81 kWh of de Porsche Macan 4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV3 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Porsche Macan 4 ±24 minuten (piek 128 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV3 en de Porsche Macan?
Volgens de WLTP-opgave 605 km tegenover 613 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV3 81 kWh ongeveer € 3,77 en met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.