EV-database

Kia EV3 vs MG MG4

Met 436 en 450 km WLTP-bereik liggen de Kia EV3 58 kWh en de MG MG4 Comfort 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Kia EV3 58 kWh (compacte SUV, 2024) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV3 58 kWhMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu58,3 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik436 km450 km
Verbruik (berekend)13,4 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)102 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 118 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 3,74€ 3,84
AandrijvingFWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 436 km; dat scheelt 14 km, ruwweg 3%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 31 tegen 38,7 minuten — 7,8 minuten ofwel ±20% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV3 58 kWh zo'n 118 km bij en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer 153 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Kia EV3 58 kWh aan het langste eind met 13,4 om 13,7 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 14,26.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Comfort 64 kWh de meeste punten. Wie de Kia EV3 58 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Kia EV3 58 kWh en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV3 58 kWh of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV3 58 kWh indicatief ±39 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 102 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV3 en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 436 km tegenover 450 km — een verschil van 14 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV3 58 kWh ongeveer € 3,74 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 58,3 kWh over 436 km voor de Kia EV3 58 kWh, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.