Jeep Avenger vs Mini Cooper
Met 400 en 402 km WLTP-bereik liggen de Jeep Avenger Elektrisch en de Mini Cooper SE in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Jeep Avenger Elektrisch (compacte SUV, 2023) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Jeep Avenger Elektrisch | Mini Cooper SE |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 49,2 kWh |
| WLTP-bereik | 400 km | 402 km |
| Verbruik (berekend) | 12,8 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 95 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 122 km | ± 120 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,57 | € 3,43 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mini Cooper SE voor: 402 versus 400 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Jeep Avenger Elektrisch aan het langste eind met 34,5 om 35,1 minuten; dat scheelt 0,5 minuten, ruwweg 2%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Jeep Avenger Elektrisch zo'n 122 km bij en bij de Mini Cooper SE ongeveer 120 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 12,2 tegen 12,8 kWh/100 km — 0,5 kWh/100 km ofwel ±4% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 21,47.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mini Cooper SE de meeste punten. Wie de Jeep Avenger Elektrisch overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Jeep Avenger Elektrisch en Mini Cooper SE.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Jeep Avenger Elektrisch of de Mini Cooper SE?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jeep Avenger Elektrisch indicatief ±35 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 100 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Jeep Avenger en de Mini Cooper?
Volgens de WLTP-opgave 400 km tegenover 402 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jeep Avenger Elektrisch ongeveer € 3,57 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 51 kWh over 400 km voor de Jeep Avenger Elektrisch, 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.