EV-database

Hyundai Ioniq 9 vs Renault Scenic E-Tech

De Hyundai Ioniq 9 en de Renault Scenic E-Tech Long Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (620 vs 625 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) en de Renault Scenic E-Tech Long Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 9Renault Scenic E-Tech Long Range
Bruikbare accu110,3 kWh87 kWh
WLTP-bereik620 km625 km
Verbruik (berekend)17,8 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)233 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 203 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 4,98€ 3,90
AandrijvingAWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Renault Scenic E-Tech Long Range: 625 tegenover 620 km — een verschil van 5 km (±1%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 9 aan het langste eind met 32,1 om 39,3 minuten; dat scheelt 7,2 minuten, ruwweg 18%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±203 km (bij de Hyundai Ioniq 9) tegenover ±167 km (bij de Renault Scenic E-Tech Long Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Long Range beter met 13,9 tegen 17,8 kWh/100 km — 3,9 kWh/100 km ofwel ±22% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 162,55 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Long Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Hyundai Ioniq 9 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Scenic E-Tech Long Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Ioniq 9 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 9 en Renault Scenic E-Tech Long Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 9 of de Renault Scenic E-Tech Long Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 9 indicatief ±32 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Long Range ±39 minuten (piek 233 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 9 en de Renault Scenic E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 620 km tegenover 625 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98 en met de Renault Scenic E-Tech Long Range ongeveer € 3,90, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.