EV-database

Hyundai Ioniq 9 vs Mercedes-Benz EQS SUV

Met 620 en 640 km WLTP-bereik liggen de Hyundai Ioniq 9 en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 9Mercedes-Benz EQS SUV 450+
Bruikbare accu110,3 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik620 km640 km
Verbruik (berekend)17,8 kWh/100 km16,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)233 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 203 km± 183 km
Thuisladen per 100 km€ 4,98€ 4,74
AandrijvingAWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ aan het langste eind met 640 om 620 km; dat scheelt 20 km, ruwweg 3%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 9 aan het langste eind met 32,1 om 36,7 minuten; dat scheelt 4,6 minuten, ruwweg 13%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±203 km (bij de Hyundai Ioniq 9) tegenover ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ beter met 16,9 tegen 17,8 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 35,82.

Alleen de Hyundai Ioniq 9 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Ioniq 9 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 9 en Mercedes-Benz EQS SUV 450+.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 9 of de Mercedes-Benz EQS SUV 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 9 indicatief ±32 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ±37 minuten (piek 233 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 9 en de Mercedes-Benz EQS SUV?

Volgens de WLTP-opgave 620 km tegenover 640 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98 en met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Hyundai Ioniq 9 en Mercedes-Benz EQS SUV?

De 233- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.