EV-database

Dacia Spring vs Citroën ë-C3 Aircross

De Dacia Spring Electric 45 en de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (225 vs 300 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Dacia Spring Electric 45 (stadsauto, 2021) naast de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkDacia Spring Electric 45Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh
Bruikbare accu26,8 kWh44 kWh
WLTP-bereik225 km300 km
Verbruik (berekend)11,9 kWh/100 km14,7 kWh/100 km
AC-laden (max)6,6 kW11 kW
DC-snelladen (piek)30 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 61 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 39 km± 106 km
Thuisladen per 100 km€ 3,34€ 4,11
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh: 300 tegenover 225 km — een verschil van 75 km (±33%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh beter met 29,8 tegen 60,5 minuten — 30,7 minuten ofwel ±51% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Dacia Spring Electric 45 zo'n 39 km bij en bij de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh ongeveer 106 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Dacia Spring Electric 45 voor: 11,9 versus 14,7 kWh/100 km, oftewel 2,8 kWh/100 km (zo'n 19%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 115,73.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh de meeste punten. Wie de Dacia Spring Electric 45 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Dacia Spring Electric 45 en Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Dacia Spring Electric 45 of de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Dacia Spring Electric 45 indicatief ±61 minuten en bij de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh ±30 minuten (piek 30 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Dacia Spring Electric 45 haalt 225 km WLTP, de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh 300 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Dacia Spring Electric 45 ongeveer € 3,34 en met de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh ongeveer € 4,11, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 26,8 kWh over 225 km voor de Dacia Spring Electric 45, 44 kWh over 300 km voor de Citroën ë-C3 Aircross 44 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.