Cupra Tavascan vs Xpeng G6
Met 568 en 570 km WLTP-bereik liggen de Cupra Tavascan Endurance en de Xpeng G6 Long Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de Xpeng G6 Long Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Xpeng G6 Long Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 87,5 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 15,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 280 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 283 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 4,30 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Xpeng G6 Long Range voor: 570 versus 568 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Xpeng G6 Long Range beter met 21,2 tegen 38,6 minuten — 17,5 minuten ofwel ±45% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan Endurance zo'n 154 km bij en bij de Xpeng G6 Long Range ongeveer 283 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Cupra Tavascan Endurance: 13,6 tegenover 15,4 kWh/100 km — een verschil van 1,8 kWh/100 km (±12%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 75,37.
Alleen de Xpeng G6 Long Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Xpeng G6 Long Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Cupra Tavascan Endurance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Cupra Tavascan Endurance en Xpeng G6 Long Range.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Xpeng G6 Long Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Xpeng G6 Long Range ±21 minuten (piek 135 vs 280 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Xpeng G6?
Volgens de WLTP-opgave 568 km tegenover 570 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Xpeng G6 Long Range ongeveer € 4,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.