EV-database

Cupra Tavascan vs Volvo EX40

De Cupra Tavascan Endurance en de Volvo EX40 Single Motor Extended Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (568 vs 573 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) naast de Volvo EX40 Single Motor Extended Range (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCupra Tavascan EnduranceVolvo EX40 Single Motor Extended Range
Bruikbare accu77 kWh75 kWh
WLTP-bereik568 km573 km
Verbruik (berekend)13,6 kWh/100 km13,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 237 km
Thuisladen per 100 km€ 3,80€ 3,66
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Volvo EX40 Single Motor Extended Range aan het langste eind met 573 om 568 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volvo EX40 Single Motor Extended Range beter met 25,4 tegen 38,6 minuten — 13,2 minuten ofwel ±34% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan Endurance zo'n 154 km bij en bij de Volvo EX40 Single Motor Extended Range ongeveer 237 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Volvo EX40 Single Motor Extended Range: 13,1 tegenover 13,6 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 19,63 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Volvo EX40 Single Motor Extended Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Cupra Tavascan Endurance niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Cupra Tavascan Endurance en Volvo EX40 Single Motor Extended Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Volvo EX40 Single Motor Extended Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Volvo EX40 Single Motor Extended Range ±25 minuten (piek 135 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Cupra Tavascan Endurance haalt 568 km WLTP, de Volvo EX40 Single Motor Extended Range 573 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Volvo EX40 Single Motor Extended Range ongeveer € 3,66, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Cupra Tavascan en Volvo EX40?

De 135- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±39 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.