Cupra Tavascan vs Porsche Macan
De Cupra Tavascan Endurance en de Porsche Macan Turbo zitten qua bereik dicht bij elkaar (568 vs 590 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de Porsche Macan Turbo (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Porsche Macan Turbo |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 95 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 590 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 260 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 4,51 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Macan Turbo voor: 590 versus 568 km, oftewel 22 km (zo'n 4%) verschil.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Macan Turbo beter met 23,8 tegen 38,6 minuten — 14,8 minuten ofwel ±38% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) tegenover ±260 km (bij de Porsche Macan Turbo) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Cupra Tavascan Endurance aan het langste eind met 13,6 om 16,1 kWh/100 km; dat scheelt 2,5 kWh/100 km, ruwweg 16%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 106,90.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Macan Turbo als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Cupra Tavascan Endurance niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Cupra Tavascan Endurance en Porsche Macan Turbo.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Porsche Macan Turbo?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Porsche Macan Turbo ±24 minuten (piek 135 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Cupra Tavascan Endurance haalt 568 km WLTP, de Porsche Macan Turbo 590 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Porsche Macan Turbo ongeveer € 4,51, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.