Cupra Tavascan vs Mercedes-Benz EQE SUV
De Cupra Tavascan Endurance en de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (568 vs 590 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Mercedes-Benz EQE SUV 350+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 90,6 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 590 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 15,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 172 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 4,30 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ beter met 590 tegen 568 km — 22 km ofwel ±4% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ beter met 36,1 tegen 38,6 minuten — 2,5 minuten ofwel ±7% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan Endurance zo'n 154 km bij en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer 172 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan Endurance beter met 13,6 tegen 15,4 kWh/100 km — 1,8 kWh/100 km ofwel ±12% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 75,58 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan Endurance en Mercedes-Benz EQE SUV 350+.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Mercedes-Benz EQE SUV 350+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ±36 minuten (piek 135 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Mercedes-Benz EQE SUV?
Volgens de WLTP-opgave 568 km tegenover 590 km — een verschil van 22 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer € 4,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 568 km voor de Cupra Tavascan Endurance, 90,6 kWh over 590 km voor de Mercedes-Benz EQE SUV 350+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.