EV-database

BMW iX1 vs Kia EV9

De BMW iX1 eDrive20 en de Kia EV9 AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (475 vs 505 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024) en de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX1 eDrive20Kia EV9 AWD
Bruikbare accu65 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik475 km505 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km19,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 147 km± 165 km
Thuisladen per 100 km€ 3,83€ 5,53
AandrijvingFWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV9 AWD aan het langste eind met 505 om 475 km; dat scheelt 30 km, ruwweg 6%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Kia EV9 AWD beter met 32,2 tegen 33,9 minuten — 1,7 minuten ofwel ±5% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±147 km (bij de BMW iX1 eDrive20) tegenover ±165 km (bij de Kia EV9 AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW iX1 eDrive20 beter met 13,7 tegen 19,8 kWh/100 km — 6,1 kWh/100 km ofwel ±31% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 255,28.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV9 AWD de meeste punten. Wie de BMW iX1 eDrive20 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW iX1 eDrive20 en Kia EV9 AWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX1 eDrive20 of de Kia EV9 AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX1 eDrive20 indicatief ±34 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 130 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX1 en de Kia EV9?

Volgens de WLTP-opgave 475 km tegenover 505 km — een verschil van 30 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX1 en Kia EV9?

De 130- en 210-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±34 en ±32 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.