BMW i5 vs MG MG4
BMW i5 M60 xDrive of MG MG4 Extended Range 77 kWh: op papier 516 en 520 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) en de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i5 M60 xDrive | MG MG4 Extended Range 77 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81 kWh | 74,4 kWh |
| WLTP-bereik | 516 km | 520 km |
| Verbruik (berekend) | 15,7 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 205 kW | 144 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 202 km | ± 156 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,40 | € 4,01 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Extended Range 77 kWh aan het langste eind met 520 om 516 km; dat scheelt 4 km, ruwweg 1%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW i5 M60 xDrive aan het langste eind met 26,8 om 35 minuten; dat scheelt 8,2 minuten, ruwweg 24%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±202 km (bij de BMW i5 M60 xDrive) tegenover ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Extended Range 77 kWh beter met 14,3 tegen 15,7 kWh/100 km — 1,4 kWh/100 km ofwel ±9% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 58,38 verschil.
Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Extended Range 77 kWh de meeste punten. Wie de BMW i5 M60 xDrive overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i5 M60 xDrive en MG MG4 Extended Range 77 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de MG MG4 Extended Range 77 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh ±35 minuten (piek 205 vs 144 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i5 en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 516 km tegenover 520 km — een verschil van 4 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.