BMW i5 vs BMW i4
Met 516 en 521 km WLTP-bereik liggen de BMW i5 M60 xDrive en de BMW i4 M50 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i5 M60 xDrive | BMW i4 M50 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 516 km | 521 km |
| Verbruik (berekend) | 15,7 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 205 kW | 205 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 202 km | ± 204 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,40 | € 4,35 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BMW i4 M50: 521 tegenover 516 km — een verschil van 5 km (±1%).
Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 26,8 minuten. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i5 M60 xDrive zo'n 202 km bij en bij de BMW i4 M50 ongeveer 204 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i4 M50: 15,5 tegenover 15,7 kWh/100 km — een verschil van 0,2 kWh/100 km (±1%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 6,33.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW i4 M50 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i5 M60 xDrive kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 M60 xDrive en BMW i4 M50.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de BMW i4 M50?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 205 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW i5 M60 xDrive haalt 516 km WLTP, de BMW i4 M50 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i5 en BMW i4?
De 205- en 205-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±27 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.