BMW i4 vs Mercedes-Benz EQE SUV
Met 590 en 590 km WLTP-bereik liggen de BMW i4 eDrive40 en de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de BMW i4 eDrive40 (sedan, 2022) naast de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i4 eDrive40 | Mercedes-Benz EQE SUV 350+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81 kWh | 90,6 kWh |
| WLTP-bereik | 590 km | 590 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 15,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 205 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 231 km | ± 172 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 4,30 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 590 km.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i4 eDrive40: 26,8 tegenover 36,1 minuten — een verschil van 9,3 minuten (±26%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i4 eDrive40 zo'n 231 km bij en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer 172 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i4 eDrive40: 13,7 tegenover 15,4 kWh/100 km — een verschil van 1,6 kWh/100 km (±11%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 68,34.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i4 eDrive40 de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i4 eDrive40 en Mercedes-Benz EQE SUV 350+.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive40 of de Mercedes-Benz EQE SUV 350+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive40 indicatief ±27 minuten en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ±36 minuten (piek 205 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW i4 eDrive40 haalt 590 km WLTP, de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ 590 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive40 ongeveer € 3,84 en met de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer € 4,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en Mercedes-Benz EQE SUV?
De 205- en 170-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.