EV-database

Audi Q4 e-tron vs Cupra Tavascan

Audi Q4 e-tron 45 of Cupra Tavascan Endurance: op papier 536 en 568 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Audi Q4 e-tron 45 (middelgrote SUV, 2024) en de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAudi Q4 e-tron 45Cupra Tavascan Endurance
Bruikbare accu77 kWh77 kWh
WLTP-bereik536 km568 km
Verbruik (berekend)14,4 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 189 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 4,02€ 3,80
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Cupra Tavascan Endurance voor: 568 versus 536 km, oftewel 32 km (zo'n 6%) verschil.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Audi Q4 e-tron 45 voor: 29,8 versus 38,6 minuten, oftewel 8,8 minuten (zo'n 23%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±189 km (bij de Audi Q4 e-tron 45) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan Endurance beter met 13,6 tegen 14,4 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±6% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 33,99.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Cupra Tavascan Endurance de meeste punten. Wie de Audi Q4 e-tron 45 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Audi Q4 e-tron 45 en Cupra Tavascan Endurance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Audi Q4 e-tron 45 of de Cupra Tavascan Endurance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Audi Q4 e-tron 45 indicatief ±30 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 175 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Audi Q4 e-tron en de Cupra Tavascan?

Volgens de WLTP-opgave 536 km tegenover 568 km — een verschil van 32 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Audi Q4 e-tron 45 ongeveer € 4,02 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 536 km voor de Audi Q4 e-tron 45, 77 kWh over 568 km voor de Cupra Tavascan Endurance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.